Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Sabah Meclis Öğle Tezgah
Köyleri karış karış geziyor
Mengen İlk'leri yaşadı
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Mübarek Günleri Fırsat Bilelim

Mübarek Günleri Fırsat Bilelim
BoluTakip:AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın'dan Kandil Mesajı: 'MÜBAREK GÜNLERİ FIRSAT BİLELİM'
12.07.2013 / 03:21


AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. İl Başkanı Sayın, Bolu halkının Miraç Kandilini kutladığı mesajında, mübarek günlerin fırsat bilinmesini isteyerek, İslam dininin istediği sevgi, saygı, hoşgörü ve güven ortamının kurulmasını isterken, ülkenin birlik ve beraberliğine fitne fesat katanlara fırsat verilmemesi temenni etti.

İl Başkanı Sayın, yazılı olarak yaptığı açıklamasında, Miraç hadisesinin Peygamberimiz (s.a.v)'in en büyük mucizesi olduğunu ve bu mucizenin bilim ve teknoloji de insanlığa yön vererek birçok hedefler koyduğunu belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

'Miraç, Recep ayının 27. gecesi, Cenabı- Hak'ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselâm'ın rehberliğinde Hz. Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam'ın Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya oradan semaya, yani İlahi Huzura yükselmesi demektir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'nın, yüce makama ulaştığı mucizeyi ve bu mübarek yolculuğu ifade eden Miraç Kandili'ne ulaşmanın huzuru ve heyecanı içerisindeyiz.

Miraç mucizesi, Hz. Peygamberin şahsında bütün Müslümanlara ilahi bir fırsattır. Ellerin semaya açıldığı bu gece, ibadet bilincimizi güçlenmeli, ahlakımızı güzelleştirmeli, inandığımız değerlere bağlı kalarak huzur ve refah içinde yaşamaya bir vesile olmalıdır.

Bu vesileyle başta Bolulu hemşerilerim olmak üzere, ülkemiz ve tüm İslam âleminin idrak ettiğimiz Miraç Kandili'ni kutlarım.

Ramazan ayının yaklaştığı bu mübarek günleri fırsat bilerek, İslam dininin istediği sevgi, saygı, hoşgörü ve güven ortamının kurulmasını ve ülkemizin birlik ve beraberliğine fitne fesat katanlara fırsat verilmemesi canı gönülden temenni eder, Miraç Kandili'nin toplumsal birlikteliğimizin güçlendiği, iyilik ve güzelliğin hakim olduğu, kin, fitne, fesat ve provokasyondan uzak günlerin hüküm sürmesini dilerim.' 


Etiketler:
Bu haber toplam 392 defa okundu

Mengenli Genç Sanatçı
Henüz 17 yaşında olan Mengenli genç sanatçı Kerem Tunçer, altı yaşında başladığı keman çalışmalarıyla sanat hayatına başlangıç yaptı.

YAZARLAR